Tekstylia hotelowe – czego nie może zabraknąć w hotelu?

  • 152

Otwarcie hotelu to ważne wydarzenie. Aby odnieść sukces w branży, czeka nas jednak nie lada wyzwanie. Musimy dołożyć starań, by to nasz hotel cieszył się największą popularnością i uznaniem wśród gości. Dlatego musimy zadbać o każdy detal, w tym o odpowiednie wyposażenie każdego z pokoi. Co powinno się w nim znaleźć? Jakie tekstylia hotelowe będą nam potrzebne? Podpowiadamy!

Ręczniki

Ręczniki to absolutne minimum, jeśli chodzi o tekstylia hotelowe. Świeżo wyprany komplet powinien znaleźć się w każdym pokoju bądź łazience gości. Jednak nie mówimy tutaj o byle jakich ręcznikach, lecz o tych, które będą wykonane z jakościowego materiału. Najlepiej sprawdzają się ręczniki hotelowe, które są przyjemne w dotyku, dobrze wchłaniają wodę oraz bardzo szybko schną. Powinny to być także ręczniki, które nie zmieniają swoich właściwości, czy wyglądu w czasie prania. Dzięki temu takie ręczniki będą mogły być używane nawet przez dłuższy czas. Idealnym rozwiązaniem mogą okazać się te ręczniki, które zostały wykonane z bawełny – jakościowego i wytrzymałego surowca, który można bez problemu prać w wysokich temperaturach.

 Pościel

 Na wyposażeniu każdego pokoju powinna być również pościel. Z uwagi na częste uczulenie na pierze, warto mieć na wyposażeniu różną pościel. Całe szczęście rynek zapewnia nam szeroki wybór pościeli, w tym również dla alergików. Dlatego kompletując tekstylia, sięgnijmy po pościel syntetyczną oraz naturalną. W ten sposób zapewnimy swoim klientom nie tylko możliwość wyboru odpowiedniego rozwiązania, ale również komfort oraz brak reakcji alergicznych. Jednak pościel hotelowa to nie tylko kołdra i poduszka, ale również poszewki. Dostosujmy je zarówno pod względem rozmiaru poszczególnych produktów, jak i kolorystycznie. W hotelach zwykle sprawdzają się jasne, aczkolwiek stonowane kolory, które również będą bezpieczne dla zdrowia oraz odporne na pranie w wysokich temperaturach.

 Dywaniki 

 Czym byłaby odpowiednio wyposażona łazienka bez dywanika? To właśnie on zapewnia ochronę przed poślizgnięciem się na mokrej podłodze. Jednak nie tylko. Wiele osób w czasie podróży nie używa kapci, więc wyposażając łazienkę w dywaniki zapewniamy im komfort w czasie korzystanie z łazienki.

 Zasłony oraz firany

 Nowoczesne hotele zwykle wykorzystują w swoich pokojach rolety bądź żaluzje, rezygnując przy tym z zasłon oraz firan. Jednak nawet nowoczesne pomieszczenia mogą nabrać wyjątkowego klimatu, gdy wzbogaci się je o tego typu tekstylia hotelowe. Zarówno firany, jak i zasłony dobrane odpowiednio do wystroju wnętrz poszczególnych pokoi mogą nadać im przytulności, a to wpłynie korzystnie na samopoczucie gości. Dlatego nie warto rezygnować z tego typu dodatków, tylko dlatego, że bez nich jest wygodniej bądź taniej. Zasłony oraz firany również sprawdzają się w nowoczesnych wnętrzach, zwłaszcza w tych, w których panuje minimalizm.

 Szlafroki

Szlafroki to rzadkość w wynajmowanych pokojach, dlatego decydując się na ich wprowadzenie do swojego obiektu, można miło zaskoczyć swoich gości i zwiększyć ich poziom zadowolenia z pobytu. Wybór tego typu tekstyliów hotelowych znów nie może być przypadkowy. Powinniśmy stawiać na te produkty, które wykonane zostały z wysokiej jakości materiałów. Przyjemna w dotyku tkanina zapewni komfort, a przy tym będzie idealna dla każdej skóry i nie spowoduje podrażnień u żadnego z gości. Wybierając szlafroki warto postawić na modele w stonowanych kolorach, czyli np. beż, bądź biel, oraz na uniwersalne rozmiary.

Otwarcie hotelu to ważne wydarzenie. Aby odnieść sukces w branży, czeka nas jednak nie lada wyzwanie. Musimy dołożyć starań, by to nasz hotel cieszył się największą popularnością i uznaniem wśród gości. Dlatego musimy zadbać o każdy detal, w tym o odpowiednie wyposażenie każdego z pokoi. Co powinno się w nim znaleźć? Jakie tekstylia hotelowe będą…

Otwarcie hotelu to ważne wydarzenie. Aby odnieść sukces w branży, czeka nas jednak nie lada wyzwanie. Musimy dołożyć starań, by to nasz hotel cieszył się największą popularnością i uznaniem wśród gości. Dlatego musimy zadbać o każdy detal, w tym o odpowiednie wyposażenie każdego z pokoi. Co powinno się w nim znaleźć? Jakie tekstylia hotelowe będą…