Jak rozwiązywać sprawy rodzinne – czy pomoc prawnika jest nam niezbędna?

  • 165

Problemy w rodzinie zawsze sprawiają, że czujemy się bardzo niekomfortowo, a szczególnie kiedy ich rozwiązanie wymaga interwencji sądu. Nie jest aż tak źle, kiedy możemy liczyć na pomoc ze strony bliskich, przyjaciół i zaufanych osób. Gorzej jednak, kiedy zostajemy pozostawieni samemu sobie. Natłok obowiązków, podczas kiedy dochodzi mnóstwo dodatkowych z uwagi na przebieg procesu sprawa, że niezbędna okazuje się pomoc ze strony adwokata lub prawnika. Chociaż wszędzie znajdziemy wiele kancelarii prawnych, nie tak łatwo jest wyłonić specjalistę, który spełni wszelkie nasze oczekiwania.

Wszystkie sprawy rodzinne to te, które reguluje kodeks rodzinny i opiekuńczy. Chociażby, kiedy dochodzi do ustania małżeństwa, zachodzi potrzeba rozwodu. Te i wszystkie inne podobne sprawy, powinien prowadzić zatem adwokat odpowiednio wyspecjalizowany. Choć wydaje się niekiedy, że jesteśmy w stanie sami podołać w tak niełatwej sytuacji, lepiej żebyśmy mieli przy sobie osobę, która była już obecna przy niejednej sprawie tego typu, prowadząc swoich klientów do pozytywnego rozwiązania. Poniżej podpowiadamy, jak podejść do poszukiwań takiego eksperta oraz z jakich źródeł najlepiej korzystać.

Jakiego prawnika, tak naprawdę potrzebujemy? – Wymagane cechy

Z uwagi na wyjątkowy i specyficzny charakter spraw rodzinnych, powinniśmy wymagać od prawnika pewnych predyspozycji, aby cały proces mógł być doprowadzony do pozytywnego dla nas rozwiązania.

Z pewnością musimy zwrócić uwagę na staż pracy i doświadczenie prawnika. Najlepiej, aby mógł on pochwalić się już prowadzeniem wielu klientów, którzy zgłosili się do niego z problemami o podobnym charakterze. Daje to takiemu prawnikowi dużą pewność w prowadzonych działaniach i przede wszystkim, znajomość schematów i naturalną zdolność do reagowania w sytuacjach nieoczekiwanych.

Nie jest to jednak jedyny aspekt, który powinniśmy brać pod uwagę. Prawo rodzinne w Gdyni i wszędzie indziej rządzi się swoimi prawami, dlatego szukajmy prawnika, który będzie w stanie się wykazać dużą dozą empatii i zrozumienia w stosunku do swojego klienta – czyli do nas. Proces zawsze jawi się jako ciężka chwila, stąd możemy nie do końca być w pełni sił, aby analizować samodzielnie przebieg i inne ważne elementy, które będą od nas wymagane. Dobry adwokat znacznie nam to ułatwi. Pomoże zrozumieć i wyjaśni wszystkie etapy postępowania, trudne i skomplikowane definicje prawne oraz przybliży nam prawdopodobieństwo realizacji możliwych scenariuszy rozwiązania sprawy.

Gdzie powinniśmy szukać prawnika od spraw rodzinnych? – Źródła poszukiwań

Z pewnością, najlepiej rozpocząć od rozeznania się wśród swych znajomych i najbliższych, czy są oni w stanie polecić nam adwokata, z którego usług przyszło już im kiedyś korzystać. Jeśli stwierdzą, że kogoś takiego znają, a dodatkowo współpraca z nim była owocna, warto poprosić o namiary i wszelkie inne istotne informacje. W końcu prawnik, któremu ufają inne osoby i poprzedni klienci, będzie również jawił się dla nas jako ktoś godny zaufania, a to bardzo ważna kwestia podczas wyboru prawnika – szczególnie, jeżeli chodzi o sprawy rodzinne.

Jeżeli natomiast nie mamy możliwości uzyskać rekomendacji od bliskich, skorzystajmy z Internetu. Tam zawsze znajdziemy dziesiątki ofert, z pośród których z pewnością uda się nam wyłonić odpowiedniego kandydata do reprezentowania nas przed sądem podczas naszej sprawy. Bądźmy jednak stosownie ostrożni i zdystansowani w ocenie. Wiele opinii i recenzji w Internecie, pisanych jest nad wyraz, a niekiedy nie mają one żadnego odzwierciedlania w tym, jaki dany prawnik jest w rzeczywistości.

Problemy w rodzinie zawsze sprawiają, że czujemy się bardzo niekomfortowo, a szczególnie kiedy ich rozwiązanie wymaga interwencji sądu. Nie jest aż tak źle, kiedy możemy liczyć na pomoc ze strony bliskich, przyjaciół i zaufanych osób. Gorzej jednak, kiedy zostajemy pozostawieni samemu sobie. Natłok obowiązków, podczas kiedy dochodzi mnóstwo dodatkowych z uwagi na przebieg procesu sprawa,…

Problemy w rodzinie zawsze sprawiają, że czujemy się bardzo niekomfortowo, a szczególnie kiedy ich rozwiązanie wymaga interwencji sądu. Nie jest aż tak źle, kiedy możemy liczyć na pomoc ze strony bliskich, przyjaciół i zaufanych osób. Gorzej jednak, kiedy zostajemy pozostawieni samemu sobie. Natłok obowiązków, podczas kiedy dochodzi mnóstwo dodatkowych z uwagi na przebieg procesu sprawa,…