Zakynthos w pigułce – dlaczego warto odwiedzić tę wyspę?

  • 170

Wybór miejsca, w którym spędzimy wakacje wcale nie jest tak łatwy, jak może się wydawać. Trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw, aby móc spędzić urlop w ciekawy miejscu, gdzie będzie dużo atrakcji. W pierwszej kolejności trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chcemy wypoczywać aktywnie, czy wręcz przeciwnie. Poza tym należy wziąć pod uwagę także to, z kim wybieramy się w podróż. Czemu Zakynthos to dobry kierunek podróży?

Zakynthos – dla kogo?

Zakynthos to trzecia co do wielkości wyspa zlokalizowana w archipelagu Wysp Jońskich. Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na naturalność tego miejsca, bo kryje w sobie wiele pięknych, urokliwych miejsc, malowniczych półwyspów, bujnej roślinności oraz zwierząt. Przez niektórych wyspa jest nazywana Kwiatem Wschodu, przez to, że jest pełna kolorów i łagodności. To idealne miejsce na odpoczynek, wakacje z dziećmi lub z grupą znajomych. Słynna Zatoka Wraku uznawana jest za jedną z najpiękniejszych na świecie. To symbol tego miejsca, bez niego Zakynthos nie byłaby tak znana. Dla kogo wczasy grecja zakynthos będą dobrym rozwiązaniem? Przede wszystkim dla osób, które lubią wypoczywać na plaży i preferują aktywność nad wodą. Lazurowa woda Morza Jońskiego przyciąga, szczególnie miłośników sportów wodnych. Na pewno z takiego urlopu będą zadowoleni także miłośnicy atrakcji przyrodniczych – skalne groty, urocze żółwie Caretta, gaje oliwne. Wczasy w Grecji na Zakynthos to bardzo dobry kierunek podróży, bo droga nie jest długa, jednocześnie trafiamy na piękną rajską wyspę. Niestety jest to miejsce bardzo lubiane przez turystów, dlatego w sezonie trzeba spodziewać się dużego ruchu. 

Atrakcje turystyczne – czyli co warto zobaczyć na Zakynthos?

Zatoki Wraku raczej nikomu nie trzeba przedstawiać, to jedna z najbardziej malowniczych plaż, na których można zapomnieć o bożym świecie. Od strony lądu nie ma bezpośredniego zejścia na plażę, tak więc będziemy zmuszeni wykupić wycieczkę. Można to zrobić w lokalnym biurze podróży bez żadnych problemów. Na wyspie znajduje się wiele pięknych i malowniczych plaż, takich jak Gerakas, która słynie z miękkiego piasku i bardzo czystej, krystalicznej wody, można na nią dojechać samochodem. Kolejna plaża godna zobaczenia to Bannana będąca idealnym miejscem dla miłośników sportów wodnych takich jak c, można też pojeździć na wodnym bananie. Jeśli lubimy bardziej kameralne plaże, na pewno przypadnie nam do gustu Porto Zorro, tam można się nacieszyć pięknymi krajobrazami z dala od tłumu turystów. Zazwyczaj jest tam bardzo cicho i spokojnie, dlatego można wypocząć. Warto odwiedzić też plażę Laganas, która jest najdłuższą i największą plażą na wyspie. Można tam spotkać sporo rodzin z dziećmi, gdyż plaża posiada płytki brzeg i łagodne zejście do wody. Można spotkać tu także punkty  lęgowe żółwi Caretta caretta. Gdy podróżujemy z rodziną dobrą opcją będzie także plaża Tsilivi, która jest niezwykle bezpieczna i znajduje się niedaleko miasta, bo około 5 km.

Wczasy w Grecji w Zakynthos to nie tylko piękne plaże, ale także wiele innych atrakcji. Dobrym przykładem są błękitne groty oddalone niedaleko przylądka Skinari. Piękne, wapienne groty tworzą sieć jaskiń, mostki i wiele przejść. Bardzo często można spotkać w nich ryby.

Nie można nie wspomnieć także o Marathonisi, czyli wyspie żółwi, które się tam rozmnażają. Można podziwiać piękną białą plażę i turkusową wodę, bez wątpienia warto ją zobaczyć, miłośnikom przyrody niewątpliwie przypadnie do gustu. Znajdzie się też coś dla osób lubiących wino, bo na wyspie Zakynthos znajdują się winnice i winiarnie, także można pokusić się o degustację. 


Czy warto?

Wyspa  Zakynthos w Grecji to miejsce niesamowicie popularne, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem wśród turystów. Mimo tłumów w niektórych miejscach, warto odwiedzić to miejsce, bo można podziwiać piękne krajobrazy, co więcej spędzić czas aktywnie. Dużą zaletą takiego kierunku podróży jest to, że na wyspę można polecieć bezpośrednio z Łodzi.

Wybór miejsca, w którym spędzimy wakacje wcale nie jest tak łatwy, jak może się wydawać. Trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw, aby móc spędzić urlop w ciekawy miejscu, gdzie będzie dużo atrakcji. W pierwszej kolejności trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chcemy wypoczywać aktywnie, czy wręcz przeciwnie. Poza tym należy wziąć pod uwagę także to,…

Wybór miejsca, w którym spędzimy wakacje wcale nie jest tak łatwy, jak może się wydawać. Trzeba rozważyć wszystkie za i przeciw, aby móc spędzić urlop w ciekawy miejscu, gdzie będzie dużo atrakcji. W pierwszej kolejności trzeba odpowiedzieć sobie na pytanie, czy chcemy wypoczywać aktywnie, czy wręcz przeciwnie. Poza tym należy wziąć pod uwagę także to,…