Psia szkoła – jak wybrać najlepszą?

  • 100

W ostatnich latach znacząco wzrosła świadomość właścicieli czworonogów na temat konieczności szkolenia swoich pupili. Pies dobrze wychowany to nie tylko spokojniejsze spacery i mniej uszkodzone mieszkanie, ale przede wszystkim najlepszy kompan i przyjaciel człowieka. Wzrost świadomości właścicieli psów spowodował lawinowe otwarcie psich szkół. Najwięcej jest ich obecnie w Warszawie (szkolenie psów Warszawa), ale wiele ciekawych miejsc znajdziemy również w Trójmieście, Krakowie, Wrocławiu oraz Poznaniu. Żeby nie zmarnować swoich pieniędzy, a przede wszystkim czasu warto dowiedzieć się, jak wybrać najlepszą szkołę dla psów?

Skuteczne i pozytywne zajęcia dla psów

Czym powinny cechować się idealne zajęcia dla czworonogów? Powinny być przede wszystkim pozytywne oraz skuteczne. Mianem pozytywnym określa się zajęcia, które nie narażają psa na urazy fizyczne oraz psychiczne. To bardzo ważne kryterium, na które należy zwrócić uwagę podczas wybierania szkoły, czy też szkolenia dla psa.

Zajęcia skuteczne to takie, na których pies przyswaja podstawowe komendy, a także eliminuje ze swojego zachowania niepożądane reakcje. Sesje treningowe to również czas dla właścicieli, którzy podczas lekcji zacieśniają swoje więzy z psem, a także uczą się wielu przydatnych rzeczy o wychowaniu psa. To doskonała lekcja zarówno dla zwierzęcia, jak i jego właściciela.

Szkoleniowiec, trener, treser – na co zwrócić uwagę?

Osoba tresera podczas szkolenia psów jest absolutnie kluczowa. Występuje ona w roli autorytetu, którego wiedza o psach powinna być na znacznie wyższym poziomie niż u innych ludzi. Między innymi dlatego wybór tresera psa jest tak szalenie istotny. Porównać to można z wyborem trenera drużyny sportowej – nie powinny tego robić osoby, które nie znają na wyrost danej dyscypliny. Podobnie jest ze zwierzętami.

Dobrze jeśli wybrany przez nas trener posiada duże doświadczenie w pracy ze zwierzętami. Wiedza książkowa i zdobyte kwalifikacje to jedno, ale realny kontakt ze zwierzęciem to drugie. Potwierdzają to pracownicy Szkolenie Psów Warszawa, którzy wskazują na wiele zachowań psów, które wykraczają poza książkowe ramy. Doświadczony treser bez trudu poradzi sobie nawet z najbardziej niesfornymi zwierzętami.

Wybór trenera powinien być również uzależniony od cel, który przyświeca nam, kiedy decydujemy się na szkolenie psa. Każdy szkoleniowiec preferuje inne metody, dlatego warto wcześniej przyjrzeć się sposobowi pracy. Twarda ręka do psa, który ma zostać nauczony posłuszeństwa i odpowiedniego zachowania może nie spodobać się osobom o wysokim poziomie empatii. Natomiast zabawa i głaskanie psa nie przypadnie do gustu właścicielom, którzy oczekują, że czworonóg już po kilku lekcjach będzie posłuszny.

Cena psich szkoleń

Przeglądając strony internetowe i portale z ogłoszeniami zamieszczonymi przez treserów psów znajdziemy bardzo duży rozstrzał cenowy. Najtańsze szkolenia możemy wykupić już za 300 zł, natomiast za najdroższe należy zapłacić kilka tysięcy. Wszystko zależy oczywiście od renomy szkoły, a także zakresu prowadzonych przez nie zajęć. Wpływ na końcową cenę ma również poziom kwalifikacji trenera.

Jak wskazują pracownicy Szkolenie Psów Warszawa nie warto kierować się ceną. Dużo lepiej spojrzeć na zakres oferowanych usług, a także opinie którymi cieszy się dana szkoła. Właściciele niezadowoleni ze tresury swojego psa bez wątpienia chętnie podzielą się niezbyt pochlebnymi opiniami. To może być bardzo cenna wskazówka, która zdecyduje o ostatecznym wyborze szkoły tresury psa w Warszawie, Krakowie, Poznaniu, czy też Wrocławiu.

W ostatnich latach znacząco wzrosła świadomość właścicieli czworonogów na temat konieczności szkolenia swoich pupili. Pies dobrze wychowany to nie tylko spokojniejsze spacery i mniej uszkodzone mieszkanie, ale przede wszystkim najlepszy kompan i przyjaciel człowieka. Wzrost świadomości właścicieli psów spowodował lawinowe otwarcie psich szkół. Najwięcej jest ich obecnie w Warszawie (szkolenie psów Warszawa), ale wiele ciekawych…

W ostatnich latach znacząco wzrosła świadomość właścicieli czworonogów na temat konieczności szkolenia swoich pupili. Pies dobrze wychowany to nie tylko spokojniejsze spacery i mniej uszkodzone mieszkanie, ale przede wszystkim najlepszy kompan i przyjaciel człowieka. Wzrost świadomości właścicieli psów spowodował lawinowe otwarcie psich szkół. Najwięcej jest ich obecnie w Warszawie (szkolenie psów Warszawa), ale wiele ciekawych…