Nowe mieszkania Białołęka – czy warto inwestować w Warszawie?

  • 97

Nowe mieszkania Białołęka to inwestycja na przyszłość dla osób szukających ciekawej nieruchomości. Co warto wiedzieć?

Nowe mieszkania Białołęka a opłacalność

Osoby pragnące osiedlić się w Warszawie stają przed trudnym wyborem: lepiej zdecydować się na nieruchomości używane, czy zainwestować w nowe mieszkania Białołęka? Choć pierwsza opcja wydaje się tańsza, na dłuższą metę okazuje się, że może mieć więcej wad, niż zalet. Dlaczego? Poniżej przyjrzymy się najważniejszym różnicom, które wpływają na opłacalność obu rozwiązań.  

Nowe mieszkania w Białołęce, jednej z najspokojniejszych dzielnic Warszawy, to nowoczesne budownictwo, zlokalizowane w bezpiecznej okolicy z dostępem do potrzebnej infrastruktury miejskiej. Mieszkańcy mają dostęp również do atrakcyjnych terenów rekreacyjnych oraz miejsc rozrywkowych, a także mogą korzystać z ułatwionego dojazdu do pozostałych części miasta. Sprawia to, że jest to idealna lokalizacja dla każdej rodziny, pragnącej zamieszkać w stolicy. Wiele osób staje jednak przed dużym dylematem, planując zakup własnej nieruchomości – czy warto zdecydować się na inwestycję w mieszkania deweloperskie, czy lepiej wybrać tańszą opcję w formie używanych nieruchomości? 

Nowe mieszkania w Warszawie – krótko o zaletach

Nowe mieszkania w Warszawie mają dużo zalet – przede wszystkim są w idealnym stanie i mogą posłużyć nowym właścicielom przez długie lata, zanim potrzebny w nich będzie jakikolwiek remont. Mimo więc, że trzeba w nie zainwestować nieco więcej, niż w lokale używane, nie generują praktycznie żadnych kosztów, poza oczywistymi opłatami. Są przygotowane pod urządzenie ich od podstaw, co jest o wiele łatwiejsze, niż przerabianie gotowego już wnętrza, często wiąże się także z niższymi kosztami. W mieszkaniu z rynku pierwotnego łatwiej jest obliczyć koszty wykonania wykończeń oraz zakupu wyposażenia, co sprawia, że budżet może zostać bardzo dokładnie przewidziany.

Lokale używane to o wiele większy problem. Choć kupujący oczywiście może dokładnie obejrzeć nieruchomość przed zdecydowaniem się na zakup, wiele wad nie jest widocznych na pierwszy rzut oka – często można się o nich przekonać, dopiero zabierając się za remont. Nie zawsze jest to zła wola sprzedających – często wiele wad jest ukrytych, jak np. przestarzała instalacja w budynku. Mankamenty najczęściej wynikają z wieku danego budynku, dlatego nie sposób uniknąć niektórych kosztownych wymian i remontów. Choć oczywiście można przygotować się finansowo na odświeżenie pomieszczeń, może się okazać, że potrzebne są bardziej kosztowne prace, przez co trudno przewidzieć, jaką kwotę będzie trzeba poświęcić, by doprowadzić lokal do odpowiedniego stanu.  

Trudności można napotkać już przy zakupie lokalu. Nowe mieszkania w Białołęce nie sprawią żadnych problemów – ich zakup jest prosty i nie wymaga wielu formalności. Inaczej jest przy nieruchomościach używanych, gdzie trzeba skorzystać z usług notariusza, by przenieść własność, a także zapłacić podatek od czynności cywilnoprawnych, wynoszący 2%. Bardzo często lokale używane są także obciążone prowizją dla pośrednika, większość z nich jest bowiem wystawiana na sprzedaż przez biura nieruchomości.  

Nowe mieszkania Białołęka to inwestycja na przyszłość dla osób szukających ciekawej nieruchomości. Co warto wiedzieć? Nowe mieszkania Białołęka a opłacalność Osoby pragnące osiedlić się w Warszawie stają przed trudnym wyborem: lepiej zdecydować się na nieruchomości używane, czy zainwestować w nowe mieszkania Białołęka? Choć pierwsza opcja wydaje się tańsza, na dłuższą metę okazuje się, że może mieć…

Nowe mieszkania Białołęka to inwestycja na przyszłość dla osób szukających ciekawej nieruchomości. Co warto wiedzieć? Nowe mieszkania Białołęka a opłacalność Osoby pragnące osiedlić się w Warszawie stają przed trudnym wyborem: lepiej zdecydować się na nieruchomości używane, czy zainwestować w nowe mieszkania Białołęka? Choć pierwsza opcja wydaje się tańsza, na dłuższą metę okazuje się, że może mieć…