Mieszkania na sprzedaż Białołęka rynek pierwotny. Co ma do zaoferowania?

  • 149

Mieszkania na sprzedaż Białołęka rynek pierwotny to zupełnie nowe nieruchomości. Na co należy zwrócić uwagę?

Nowe mieszkania w Warszawie, czyli nieruchomości na terenie Białołęki

Osoby rozglądające się za nieruchomościami w Warszawie często stają przed wieloma dylematami. Choć takie kwestie, jak lokalizacja, metraż i ilość pokoi są bardzo ważne, dla większości najbardziej znaczącym aspektem jest cena lokalu. Mieszkania na sprzedaż Białołęka rynek pierwotny to rozwiązanie dla osób, które chcą zdecydować się na nieruchomość w stanie deweloperskim. Wiele osób zastanawia się, czy wybrać nowe mieszkania w Warszawie, wydają się one bowiem drogą opcją – z tego powodu niektórzy kierują swoje spojrzenia raczej ku ofertom z rynku wtórnego. Okazuje się jednak, że bardzo często związane z nimi koszty niemal dorównują mieszkaniom deweloperskim, które w wielu przypadkach zwyczajnie są wyjściem o wiele bardziej opłacalnym. 

W przypadku mieszkań na sprzedaż z rynku pierwotnego w Białołęce klienci otrzymują zupełnie nowe nieruchomości, które nie należały do nikogo wcześniej. Oznacza to nie tylko idealny stan techniczny budynku, ale także o wiele mniej formalności przy zakupie, niż w przypadku lokali używanych. Przy tej drugiej opcji należy bowiem dopełnić wszystkich formalności związanych z przeniesieniem własności. Wiąże się to z dodatkowymi opłatami. Dodatkowe koszty wynikają także z konieczności opłaty podatku od czynności cywilnoprawnych, a także często prowizji dla pośrednika z biura nieruchomości, który uczestniczył w zakupie nieruchomości. Nowe mieszkania w Warszawie nie wymagają tego typu dopłat. 

Rynek pierwotny w Białołęce

Drugą kwestią jest budżet przeznaczony na zakup oraz wszystkie opłaty związane z nieruchomością. W przypadku mieszkania na sprzedaż z rynku pierwotnego w Białołęce, klient z góry wie, ile dokładnie zapłaci za lokal, a także może dokładnie wyliczyć i zaplanować koszty wykończenia oraz wyposażenia wszystkich pomieszczeń. Dzięki temu można obliczyć dokładny budżet i dobrze przygotować się do zakupu. W przypadku nieruchomości używanych sprawa jest o wiele bardziej skomplikowana i o wiele trudniej przewidzieć, ile pieniędzy włoży się w dany lokal. Oczywiście każdy nabywca zdaje sobie sprawę z tego, że nieruchomość będzie potrzebowała odświeżenia i pewnych zmian aranżacyjnych, by dostosować ją do nowych mieszkańców. W wielu przypadkach jednak, szczególnie decydując się na lokal w starym budownictwie, można natrafić na nieruchomość, która będzie wymagała gruntownego remontu, choć być może na pierwszy rzut oka nie było tego widać. W ten sposób koszt zakupu znacznie rośnie przez ukryte koszty, o których na początku nie miało się pojęcia.  

Dodatkowo warto porównać czas, jaki minie od zakupu do możliwości wprowadzenia się. W przypadku mieszkań na sprzedaż z rynku wtórnego w Białołęce jest to zazwyczaj kilka miesięcy, o których klient zostaje uprzedzony z góry. Przy nieruchomościach używanych bardzo często ten czas jest zbliżony, a to ze względu na konieczne do wykonania prace remontowe. Często także poprzedni właściciele wymagają podpisania umowy przedwstępnej, zgodnie z którą mogą korzystać z lokalu jeszcze przez kilka miesięcy.  

Mieszkania na sprzedaż Białołęka rynek pierwotny to zupełnie nowe nieruchomości. Na co należy zwrócić uwagę? Nowe mieszkania w Warszawie, czyli nieruchomości na terenie Białołęki Osoby rozglądające się za nieruchomościami w Warszawie często stają przed wieloma dylematami. Choć takie kwestie, jak lokalizacja, metraż i ilość pokoi są bardzo ważne, dla większości najbardziej znaczącym aspektem jest cena…

Mieszkania na sprzedaż Białołęka rynek pierwotny to zupełnie nowe nieruchomości. Na co należy zwrócić uwagę? Nowe mieszkania w Warszawie, czyli nieruchomości na terenie Białołęki Osoby rozglądające się za nieruchomościami w Warszawie często stają przed wieloma dylematami. Choć takie kwestie, jak lokalizacja, metraż i ilość pokoi są bardzo ważne, dla większości najbardziej znaczącym aspektem jest cena…