Borelioza – przyczyny, objawy i metody leczenia

  • 116

Borelioza to wieloukładowa choroba zakaźna, którą wywołują bakterie z rodziny krętków. Można się nią zarazić poprzez kontakt z kleszczem, przy czym do zakażenia nie dochodzi od razu, ale po 24-48 godzin, tak więc warto bardzo dokładnie sprawdzić swoje ciało na przykład po wizycie w lesie czy na łące. Zakażenie następuje przez ślinę lub wymiociny kleszcza. Choć niektórzy są zdania, że leczenie boreliozy nie jest możliwe i jest to choroba, którą można tylko zaleczyć, to mi, który warto obalić. Im wcześniej zostanie wykryta choroba, tym większe szanse mamy na wyleczenie się z niej. 

Jakie objawy daje borelioza?

Do początkowych objawów boreliozy można zaliczyć między innymi bóle mięśni, stawów, przewlekłe zmęczenie, które nie ustępuje po odpoczynku. Niekiedy można zaobserwować również rumień w miejscu, w którym był do nas przyczepiony kleszcz. Oczywiście oprócz tego mogą wystąpić również inne zmiany skórne, niemniej jednak występują one dość rzadko. Im szybciej będzie przeprowadzone leczenie boreliozy, tym lepiej dla nas, bo mamy większe szanse na wyleczenie. Nie jest prawdą, że z choroby nie są się wyleczyć, jest to możliwe, przy czym dużo zależy od naszego organizmu i tego, na jakim etapie choroba została rozpoznana. Pamiętajmy też o tym, że borelioza wcale nie musi dawać standardowych objawów, warto mieć to na uwadze. Najlepszą ochroną będzie po prostu unikanie miejsc, w których mogą występować kleszcze na przykład lasy, łąki, pola, parki itp. 

Skuteczne leczenie boreliozy

Leczenie boreliozy jest długie i skomplikowane, chociaż w tym wypadku trzeba uzbroić się w cierpliwość, to można się z niej wyleczyć. Obecnie możliwości jest wiele, zazwyczaj udajemy się do lekarza i wybieramy leczenie farmakologiczne, choć nic nie stoi na przeszkodzie, aby spróbować skorzystać też z bardziej naturalnych metod, które mogą okazać się równie skuteczne. Jeżeli chodzi o leczenie boreliozy za pomocą medycyny naturalnej to możliwości jest kilka. Po pierwsze terapia Rife’a generatorem plazmowym, która ma za zadanie usunąć z organizmu toksyny oraz naprawić tkanki i narządy, które zostały uszkodzone. Po drugie bardzo skuteczną metodą jest także ozonoterapia oraz terapie witaminowe. Dużą popularnością cieszą się obecnie na przykład wlewy wykonywane z witaminy C, które często są stosowane również w leczeniu nowotworów. Można zastosować też fitoterapie, czyli leczenie za pomocą spożywanie określonych mieszanek ziół. Takie preparaty nie tylko łagodzą objawy choroby, ale co ważniejsze pomagają w zwalczaniu drobnoustrojów z organizmu.

Chociaż walką z boreliozą nie jest łatwa, prawda jest taka, że można się z niej wyleczyć. Oczywiście w tym wypadku dużo zależy od tego, na jakim etapie rozwoju będzie choroba, jak ją rozpoznamy i rozpoczniemy leczenie. Warto próbować różnych rozwiązań. Jeśli farmakologia nie przynosi dobrych rezultatów, zdecydujmy się na medycynę naturalną, która może przynieść naprawdę dobre efekty. 

Borelioza to wieloukładowa choroba zakaźna, którą wywołują bakterie z rodziny krętków. Można się nią zarazić poprzez kontakt z kleszczem, przy czym do zakażenia nie dochodzi od razu, ale po 24-48 godzin, tak więc warto bardzo dokładnie sprawdzić swoje ciało na przykład po wizycie w lesie czy na łące. Zakażenie następuje przez ślinę lub wymiociny kleszcza.…

Borelioza to wieloukładowa choroba zakaźna, którą wywołują bakterie z rodziny krętków. Można się nią zarazić poprzez kontakt z kleszczem, przy czym do zakażenia nie dochodzi od razu, ale po 24-48 godzin, tak więc warto bardzo dokładnie sprawdzić swoje ciało na przykład po wizycie w lesie czy na łące. Zakażenie następuje przez ślinę lub wymiociny kleszcza.…